Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!

Astroloji Sitesinde SEO Nasıl Yapılır? 5 Adımda SEO Analizi

Astroloji Sitelerinde SEO Nasıl Yapılır?

0

Astroloji sitesinde Seo nasıl yapılır sorusu, Seo analiz Google sıralama üzerindeki etkisini bilenler tarafından araştırılan bir konudur.

Google adeta bir patron gibi hareket eder ve kendisinin istediği kurallara ayak uyduran siteleri daha ön sıralarda yer vererek ödüllendirir.

Bu noktada ister astroloji sitesi olsun ister farklı bir site kendi alanına göre Seo analizi yapılması neredeyse zorunludur. Yoksa yazılan içerikler, yapılan paylaşımlar ‘çöpten’ öteye giremeyecektir.

İşte tam da bu noktada daha bilinçli olmalı ve SEO analizi konusunda daha fazla bilgi sahibi olunması gerekiyor.

Peki Seo nasıl yapılır, nelere dikkat edilir?

Google SEO Nedir? Google Seo Analizi Nedir?

SEO analizi Google sıralama ve site içerisinde okuyucu deneyimini arttırmak adına yapılan iyileştirmelerdir. Bu iyileştirmeler yeni siteler içinde geçerli kurallar bütününden oluşur.

Genelde tüm bu işlemler ‘optimizasyon’ olarak adlandırılır. Sitenin daha hızlı, erişebilir ve Google kurallarına uygun hale gelmesi sağlanır.

Eğer tüm işlemler SEO analizi kapsamında tamamlanır ve ‘Astroloji sitesinde Seo nasıl yapılır?’ sorusuna hitaben verilen tüm cevapları uygulamaya koyarsanız, içerikleriniz sıralamada daha üst sıraya oynayacaktır.

astroloji-sitesinde-seo-nasil-yapilir

Site Analiz Raporu Seo Kapsamları Hakkında Gerekli Bilgileri Verir

Eğer SEO analiz uzmanı değilseniz ya da bu tarz işlerle yeni uğraşıyorsanız eksikleriniz konusunda yeterli bilgi sahibi olmayabilirsiniz.

Bu aşamada astroloji sitenize ait url adresini ücretsiz hizmet veren bir SEO analiz sitesine yapıştırarak eksiklerinizi genel olarak görebilirsiniz. Site analiz raporu eksikleri saptamak için mükemmel bir araçtır.

Bununla uğraşmak istemezseniz ve ‘Astroloji sitesine SEO nasıl yapılır?’ tam öğrenmek isterseniz uzman bir hizmet desteği almanız da mümkün.

Seo Analizi Nasıl Yapılır? Seo için Yapılması Gerekenler Listesi

Seo analizinin belirli aşamaları bulunur. Her bir aşamaya dikkat ederek sitenizde değişikliğe giderseniz sonuçların iyileştiğini görebilirsiniz.

Uzun vadede yazılarınızın sıralamasında da bir artış söz konusu olacaktır. Böylece emeklerinizin boşa gitmediği gibi karşılığı almak konusunda avantaj elde edebilirsiniz.

1- İçeriklerinizi SEO Uyumlu Makale Haline Getirin

İlk aşamada ‘Astroloji sitesine SEO nasıl yapılır?’ sorusuna karşılık olarak içeriğin kaliteli olması gerekiyor. İçeriklerinizi düz yazıdan uzaklaştırarak hareket etmeniz şarttır.

Özellikle H1, H2 ve H3 başlıkları yani başlık etiketlerini kullanarak hareket etmeniz önemli. Bununla birlikte odak yani asıl kelime gruplarını belirleyerek hareket etmeniz fayda sağlar.

2- Uygun Format ve Boyutlarla İçeriğinizi Zenginleştirin

Okuyucu açısıyla baktığınızda görseli bulunmayan bir yazıda muhtemelen sıkılırsınız. Görsel kullanımı bu yüzden okuyucunun yazıda bulunma süresini arttırabilirsiniz.

Fakat görsel kullanımı SEO analizi sırasında formatıyla ve boyutuyla dikkat edilmesi gereken bir noktadır.  Genel olarak 640 x 480 boyutu tercih edilir. Formatı ise mutlaka alandan tasarruf sağlayan JPG olmalı.

3- İç ve Dış Link Ekleyin

astroloji-sitesinde-seo-nasil-yapilir

SEO analizi puanını arttıran unsurlardan birisi de iç-dış link olarak adlandırdığımız kısımdır. Google botları bir yazınıza geldiğinde buradan hareketle diğer yazınıza göz atması için, site içindeki başka bir yazıya link çıkmalısınız.

Google sıralama açısından değerli olan sadece kendi sitenizdeki yazılar değil elbette. Yazıda yer alan uygun bir kelimeden değişik sayfaya da link çıkmanız gerekiyor.

4- Kırık Linkleri Düzenleyin

Zaman içerisinde öncesinde kullanılan ve sağlıklı bir şekilde açılan linklerde kırılmalar meydana gelir. Bu sayfanız içerisinde linklerin gereksiz yer kaplamasına ve istenen düzeyde hareket etmemesine neden olur.

Bu yüzden sayfanızda yer alan kırık linkleri saptayarak düzenlemelere gitmek, astroloji sitesinde SEO nasıl yapılır? sorusu için analiz gerekli ve faydalı olacaktır.

5- Astroloji Sitesinde Seo Nasıl Yapılır| Mobil Uyumluluk Seviyesini Arttırın

Son olarak ‘Astroloji sitesinde SEO nasıl yapılır?’ sorusuna hitaben mobil uyumluluk seviyesi yer alıyor!

Günümüzde masaüstü ziyaretlerden ziyade mobil kullanımı giderek artmaktadır. Bu yüzden sitenizin mobil uyumluluğuna paralel ilerlemesi şarttır.

Yoksa mobil üzerindeki deneyimler okuyucular tarafından olumsuz yorum yapılmasına sebep olur. Aynı şekilde, kısa sürede sayfadan çıkmaya neden olur.

İster özel bir uzmanla çalışarak isterseniz kendi çabalarınızla birlikte mobil uyumluluk seviyesini arttırabilirsiniz.

astroloji-sitesinde-seo-nasil-yapilir
Astroloji Sitesinde Seo Nasıl Yapılır?

Web Site Analizi Yapmak Neden Önemli?

İnternette içerik hazırlayan, e-ticaret sitesi sahipleri kısacası paylaşım yapan birçok farklı kategorideki site Google SEO çalışmaları konusunda bilince sahiptir.

SEO çalışmaları olmazsa olmaz hareketlerden birisidir. Çünkü Google dönem dönem getirdiği kurallar kapsamında bu kurallara uygun hareket eden siteleri ödüllendirecektir.

İlk aşamada kullanıcıların sayfaya gelme sıklığını arttırır buna bağlı olarak sıralamada sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu açıdan bakıldığında ‘Astroloji sitesinde SEO nasıl yapılır?’ sorusunu sormak oldukça normaldir.

İlginizi Çekebilir: SEO Analiz Google Sıralama Yarışması 2022 | SEO Yarışması için En Başarılı Burç Hangisi Olur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.