Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!

Backlink Nedir, Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır?

Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır?

0

Backlink nedir, web sitenize başka bir sayfadan verilen bağlantı, başka bir siteden sizin sitenize bağlantı verilirse o siteden size bir bağlantı olur.

Aynı şekilde sizde kendi sitenizden başkalarına ait bir siteye bağlantı yaparsanız sizden bağlantı alırlar. Backlink, aynı zamanda bir web sitesinin değerini hesaplamak için Google tarafından analiz edilip kullanıcıya sunulan birçok algoritmadan biridir. Backlink için önemli olan durumlardan bahsedelim.

1.Sıralamalar

Arama motorları, backlinki bir nevi sigorta gibi görür. Genel olarak konuşursak, web sayfalarınız ne kadar çok oy alırsa, alakalı arama sorgularında sıralama yapma olasılıkları o kadar yüksek olur. Burada devreye algoritmaları en çok ilgilendiren organik aramalar girer. Bu sayede doğal bir şekilde sitelerin sıralaması yükselir.

2.Keşfedilebilirlik

Google gibi arama motorları, yeni aranan ve yeni kurulan ifadeleri kontrol etmek için önceden kontrol ettikleri tekrar arayarak yeni içerikler tespit eder. Arama algoritmaları çok tıklanan web sayfalarını az tıklananlara oranlar daha çok ziyaret ederler.

3. Yönlendirme Trafiği

İnsanları faydalı kaynaklara yönlendirmek için geri bağlantılar vardır. Bu yüzden tıklanabilirler. Bir sayfadaki bir kelime öbeği, birinin aradığı bir kelime öbeğiyle eşleşirse, o sayfa büyük olasılıkla SERP’lerde görünecektir. Bu, birinin arabasını bir servise nasıl götürmeleri gerektiğini uzun uzadıya tartıştığı bir çevrimiçi sunduğu bir hizmet varsa, o zaman servis arayan kişilerin büyük olasılıkla o sayfaya yönlendirileceği anlamına gelir. Teknik yönlerin yanı sıra, geri bağlantılar çok sayıda başka fayda sağlar; İlişkiler kurun, yönlendirme trafiği alın, markanızı oluşturun.

7 Önemli Backlink Kontrol Aracı

 https://www.burcyorumla.com/backlink-nedir/

Geri bağlantı kontrol araçları, sitenize kimin bağlantı verdiğini görmenize yardımcı olur, böylece bu bağlantılardan faydalanabilir ve sayfanıza bağlantı veren sitelerle ilişkiler kurabilirsiniz. Web sitenize bağlanan web siteleri hakkında alakalı verileri görmenize yardımcı olacak yedi geri bağlantı kontrol aracına bir göz atalım.

1. Ahrefs

Ahrefs, şirketinizin kullanabileceği en iyi geri bağlantı denetleyicilerinden biridir. Bu araç, yüksek kaliteli bir geri bağlantı kontrol aracı arayan şirketler arasında popülerdir. Ahrefs, geri bağlantıları yönetmenize ve almanıza yardımcı olabilecek çok sayıda veri sağlar. Ahrefs Nasıl Kullanılır diye düşünüldüğünde bir siteye yeni, bozuk ve kayıp bağlantıları da görmenizi sağlar. Yeni bağlantılarla, gelecekte daha fazla bağlantı kazanmak için bu sitelerle bir repertuar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bozuk ve kaybolan linkler ile ilk başta size link veren web siteleriyle iletişime geçebilir ve bu linkleri geri alabilirsiniz.

2. Moz Bağlantı Gezgini

Moz Link Explorer, diğer geri bağlantı sağlayıcıları gibi bağlantı oluşturmanızı sağlar. Daha verimli bağlantı kurma araştırması oluşturmak için daha anlayışlı veriler elde etmenizi sağlayan harika bir geri bağlantı kontrol aracıdır.

3. SEMrush

SEMrush, web sitesi backlinkleri kontrol etmek için en iyi araçlardan bir tanesidir. Bu araç, günlük olarak güncellenen devasa bir bilgi veri tabanına sahiptir. Bu sürekli güncelleme, işletmenizin backlink bilgilerini doğru bir şekilde kontrol etmenizi sağlar.

4. Buzzsumo

Buzzsumo, rakiplerinizin yanı sıra geri bağlantılarınızı da analiz etmek için en iyi geri bağlantı denetleyicilerinden biridir.

5. Google Arama Konsolu

Google Search Console , sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir geri bağlantı kontrol aracıdır. Bu araç, siteniz hakkında sonuçları en güncel şekilde izlemenize olanak sağlar.

6. Majestic

Majestic , web’deki ilk backlink kontrol araçlarından biridir. Bu aracın işletmenize sunacağı çok şey var. Geri bağlantı portföyünüzü izlemek istiyorsanız, Majestic, geri bağlantılarınız hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak çok sayıda harika bilgi sağlar.

7. Ubersuggest

Ubersuggest, Neil Patel tarafından oluşturulan ücretsiz bir geri bağlantı kontrol aracıdır. Pazarlama gurusu bu aracı, şirketlerin kendileriyle ve rakipleriyle kimin bağlantı kurduğunu anlamalarına yardımcı olmak için yarattı. Bankayı sarsmayan verimli bir araç arıyorsanız, işletmeniz için mükemmel bir araçtır.

Backlink Sorgulama

https://www.burcyorumla.com/backlink-nedir/

Google backlink uygulamaları için kontrol edebileceğiniz iki yöntem olmakla birlikte bunlardan bir tanesi sizin kendi sitenizi kontrol edebileceğiniz bir sistemdir. Başka bir web sitesinin bilgilerini kontrol etmek için ise diğer yöntem kullanılır.

Kullanımı ücretsiz olan ve organik aramalar ile aktif olarak çalışan sistem için ücretsiz bir hesap açılıp sonrasında kenar bağlantılardan dış bağlantılar seçilip web sitenize benzersiz geri bağlantı sayısını gösterir. Bu menü altında en çok bağlantı verilen sayfalar, siteler ve metin vardır.

Backlink Kazanma

 

Backlink kazanmak için sosyal medya ortamları gibi ortamlardan yararlanılabileceği gibi yeni gördüğünüz sayfalarla iletişime geçmek olabilir. Bu şekilde doğal yoldan elde dilen backlinkler organiktir. Böylece işe yarayan içeriklerle backlink kazanma şansınız artmaktadır.

Backlink Oluşturma

Web siteleriniz için diğer web sitelerinden alıntı oluşturmak için elle ekleme yapma imkanınız vardır. Aynı zamanda blog yorumları gibi yerlerde kendinizi tanıtabilirsiniz. Bunun yanında şu adamlar izlenebilir;

  • Çok sayıda bağlantı barındıran ve orijinal içeriklerin paylaşımı
  • Web sayfanıza ya da firmanıza ait öznel kelimeler, sloganlar bulun
  • İlgili siteler ile iş birliği içinde olun

İlginizi Çekebilir: SEO Analiz Google Sıralama Yarışması 2022 | SEO Yarışması için En Başarılı Burç Hangisi Olur?  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.