Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Burç Evleri

Burç evleri astrolojide doğum haritasındaki en önemli detaylardandır. Burç evlerinin yaşantınızda ne kadar önemli olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

Burç Evleri Nedir? Burçların Evleri Ne Anlama Gelir?

Burç Evleri

Burçların evleri doğum hartanızın 12 çizelgeye ayrılmasıyla elde edilir. Bu evlerin her biri doğum tarihinize göre farklı burçlar tarafından yönetilir. Astrolojide dünyevi ve manevi tercihlerinizin neye göre şekillendiğini açıklamak için doğum haritasına bakılır. Burçların evleri; kariyer, sağlık, aşk, evlilik ve ilişkiler gibi yaşantınızda önemli yeri olan konularda bilgi edinmenize yardımcı olur.

Doğum Haritasındaki Burç Evleri Ne İşe Yarar?

Burç evleri hayatınızın hangi alanında daha baskın olacağınız konusunda bilgi edinmenizi sağlar. Hangi evde hangi burç oturuyorsa o evin özellikleriyle ilgili davranışlarınızı ve kararlarınızı o burca göre belirliyorsunuzdur. Burçların evlerdeki durumu ve etkilerini yakından takip etmek için retro tarihlerine dikkat etmek gerekir. Retro hangi burçta gerçekleşiyorsa o burcun yönettiği ev retro etkisini daha fazla hisseder.

Doğum Haritasında Evler Nasıl Bulunur? Doğum Haritasında Evler Neye Göre Belirlenir?

Burç evleri doğum haritanıza göre belirlenir. Doğduğunuz gün, ay ve saate göre burçların evleri belli olur. Astrolojiye göre her ev bir burcun yönetimindedir. 12 evinizde hangi burçlar varsa o evdeki özelliklerinizi burçlarınıza göre şekilleniyordur. Ancak burç evlerinin en önemli detayı gezegenlerin birbiriyle yaptığı açılardır. Bazı burçlar olumlu açılar yakalarken bazıları çakışır. Çakışan açıların olduğu evlerde burcunuz ve karakteristik özellikleriniz birbirine benzemeyebilir.

Burç Evleri Neyi Temsil Eder? Hangi Evimizde Hangi Burç Var?

12 burç evine bakıldığında yükselen burcun özelliklerini yansıtan 1. evde kimliğiniz ve kendimizi dışarıya nasıl tanıttığımızı ifade eden koç burcu yer alır. Boğa burcu tarafından yönetilen 2. evde ekonomik durum ve mal varlığı konuları bulunur. 3. ev ikizler burcu tarafından yönetilir ve iletişim durumumuzla ilgili bilgi verir.

Aslan burcu tarafından yönetilen 5. ev yaratıcılık ve özgüvenle ilgili bilgi verir. 6. ev başak burcu tarafından yönetilir ve sağlık durumunuzla ilgilidir. Kişisel ve profesyonel ilişkilerinizi anlatan 7. ev ise terazi burcunun yönetimindedir.

Hangi Ev Aşkı Temsil Eder? Burçlarda Evlilik Hangi Ev?

Doğum haritasının en çok merak edilen evlilik ve aşk konuları yengeç burcu tarafından yönetilen 4. evde yer alır. Aşk, ev ve aile konuları hakkında 4. evin durumuna göre yorum yapılır. 8. ev atalarımızdan miras kalan değişim ve ölüm gibi konuları kapsarken felsefe, eğitim, düşünce ve kültür gibi konular yay burcu tarafından yönetilen 9. evin yönetimindedir.

  1. ev tepe noktası olarak adlandırılan kariyer tavsiyelerini içerir. Statünüz ve başarılarınız hakkında bilgi verir. 11. ev kova burcu tarafından yönetilir ve arkadaşlık, sosyal çevre gibi konuları ele alır. 12. ev ise balık burcu tarafından yönetilir ve bilinçaltınızdaki gizli konular hakkında bilgi verir.