Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Burç Hesaplama

Burç hesaplama nasıl yapılır, sorusu astrolojiyle yakından ilgilenen kişilerin en çok merak ettiği konulardandır. Burç hesaplama ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmeye hazır mısınız?

Burç Hesaplama Nasıl Yapılır? Burç Türleri Nelerdir?

Burç Hesaplama

Burç hesaplama, astrologların hayatınız ve karakteristik özellikleriniz hakkında ilk izlenimlerini edinmelerini sağlar. Burçların hesaplanması basit gibi görünse de aslında karmaşık bir işlemdir. Doğum haritanızı alanında uzman birine hesaplatırsanız hiç bilmediğiniz özelliklerinizi ve yeteneklerinizi keşfedersiniz.

Burç Hesaplama Nasıl Yapılır? Güneş Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Burçlar doğum haritası üzerinden hesaplanır. Doğum haritanızın hesaplanması için doğduğunuz coğrafya, doğum yerinizin tam konumu, doğduğunuz ay, saat ve dakika gibi önemli bilgilerin bilinmesi gerekir. Aynı burca mensup kişilerin birbirinden çok farklı özelliklere sahip olmasının nedeni de yükselen burç, ay burcu, alçalan burç ve güneş burcunun farklı olmasından kaynaklanır.

Burç türlerine göre hangi burca mensup olduğunuz astrolojik haritanızın doğru bilgiler içermesi açısından oldukça önemlidir. Her burç türü yaşantınızla ilgili farklı konuları merkezine almıştır.  Güneş burcu haricindeki diğer burçları hesaplamak için doğum bilgilerinizin net olması gerekir. Aksi taktirde burç türlerinin hepsini hesaplamak mümkün değildir.

1- Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yükselen burç sizi gören biri üzerinde oluşturduğunuz ilk izlenimi belirler. Doğum haritanızın nasıl şekillendiği yükselen burcunuza bağlıdır. Çünkü yıldız haritasındaki tüm evler yükselen burca göre konumlanır.  Yükselen burcunuzun belirlenmesi için doğduğunuz yer, saat ve dakikanın bilinmesi gerekir. Dakikası bilinmeyen doğum tarihleri içinse rektifikasyon analizi yapılarak doğru tarih ve saat belirlenmeye çalışılır.

3-Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Güneş burcu gerçek burcumuzu temsil ettiğinden herkesçe bilinir. Ayın iki buçuk günde bir burç değiştirmesinden dolayı ay burcu güneş burcundan farklıdır. Ay burcunuz kendinizin bile farkında olmadığınız özelliklerinizi gösterir. Genellikle iç dünyanızla ilgili bilgiler ay burcunuza göre beli olur. Doğduğunuz zaman ay hangi burçtaysa ay burcunuz da odur. Ay burcu üstün körü hesaplanamaz. Ay burcunu öğrenmek isteyenlerin öncelikle doğum haritasını çıkarması gerekir.

4-Alçalan Burç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Alçalan burç ikili ilişkileriniz ve partnerinizle olan iletişim durumunuz hakkında bilgi verir. Alçalan burcunuz yalnızca ikili ilişkileriniz değil, ilişkilerinizin dışarıdan nasıl göründüğü ile de ilgilidir. Arkadaşlıklarınız, dostluklarınız ve sosyal ilişkileriniz hakkında da bilgi veren alçalan burç yasal süreçlerinizi de etkiler. Alçalan burç iki saatte bir değiştiğinden bu burcun hesaplanması için doğum saatinin net olması gerekir. Yükselen burcunuzun zıttı olan alçalan burç, yükselen burcunuzdan sonra burç sıralamasında 6. sırada yer alan burçtur.