Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Burçlar

Burçlar ve özellikleri gizli anlamları ile kişiliğinizi ele veriyor. Burçlara olan merakınızı yenemiyorsanız işte sizi şaşırtacak burç özellikleri!

Astroloji Burçlar ve Özellikleri İçin Ne Diyor?

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar kişiliğiniz ve yaşam biçiminiz hakkında sandığınızdan çok daha fazla şey ifade ediyor. Kimisi çok hırslı, kimisi inadıyla meşhur, kimisi de enerjisi ve neşesiyle ortamların aranan ismi olan burçlar hakkında öğrendikleriniz sizin de güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımanıza yardımcı olacak. Karakteristik özellikleriniz ve ilişkileriniz hakkında önceden fikir sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte burçlar ve önemli özellikleri!

Hangi Burç Hangi Grupta Yer Alır?

Burçlar doğadaki 4 elemente göre farklı gruplara ayrılır. Gruplara göre burçlar; su, ateş, hava ve toprak burçları olarak sınıflandırılır. Bu elementler burçların genel ortak özelliklerini yansıtır. Koç, Yay ve Aslan burçları ateş grubuna dâhilken; Oğlak, Boğa ve Başak burçları toprak grubuna girer. Yengeç, Balık ve Akrep burcu su grubunda yer alır. Terazi, Kova ve İkizler ise hava grubuna giren burçlardır. Aynı grupta yer alan burçların pek çok ortak özelliği dikkat çeker.

Burçların En Belirgin Özellikleri Neler?

Burçlar, insanların en belirgin özelliklerinin ne olduğu konusunda oldukça çarpıcı fikirler veriyor. Zodyak’ın ilk burcu olan Koçlar egoistlikleriyle biliniyor. En katı ve inatçı burç olarak Boğalar dikkat çekerken, konuşkan ve dinamik yapılı İkizler ortamların eğlenceli ismi oluyor. Yengeçler dikkatli ve sevecen, Balıklar duygusal ve gizemli, Kovalar yetenekli ve mantıkçı, Oğlaklar sıcakkanlı ve azimlidir.

Yay burcu özgürlüğüne düşkün, komik ve dürüsttür; Teraziler diplomatik ve adil, Başaklar titiz ve zeki, Aslanlar ise sabırsızdır. En kıskanç ve çekici burç ise Akrep burcudur.

Burçlar ve Özellikleri Kadın ve Erkeklere Göre Değişir Mi?

Burçlar insanların genel özellikleri hakkında ipuçları verse de cinsiyetler burçlar üzerinde farklı bir etkiye sahiptir. Örneğin; Aslan burcu erkekleri ve kadınlarının ikisi de lüksü sevse de erkek Aslanlar sabırsızken kadın Aslanlar daha disiplinlidir. Akrep erkekleri ve kadınlarının ikisi de aşırı derecede kıskanç olsa da kadınların çok yönlü bir özelliği de vardır. Tüm burçlar içerisinde kadını ve erkeği en çok benzeyense Yengeç burcudur.

İslami Burçlar ve Özellikleri Nelerdir?

Astrolojinin gerçek olup olmadığı çok tartışılsa da İslam’da da burçlarla ilgili kanıtlar vardır. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de gökyüzü olayları ve burçlarla ilgili ayetler bulunmaktadır. Aynı şekilde pek çok İslam alîmi de eserlerinde burçlarla ilgili bilgileri yer vermiştir. Bu bilgiler detaylıca incelendiğinde burçlar hakkında astrolojik verilerle örtüşen verilere ulaşılmıştır. Dolayısıyla İslam’a göre burçların özelliklerinin astroloji bilimine benzer olduğu söylenebilir.