Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Doğal Taşlar

Doğal taşlar pek çok alanda kullanılsa da, doğal taşların ruhsal ve fiziksel anlamları her zaman merak konusu olmuştur. İşte doğal taşlarla ilgili merak edilen her şey!

Doğal Taş Nedir? Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal Taş

Doğal taş dendiğinde akla ilk gelen aksesuarlar olsa da taşların önemi bununla sınırlı değildir. Taşlar hayatın her alanında kullanılır ve insanlara faydalı olduğuna inanılır. Bilimsel veriler de doğal taşların enerji yayarak insanlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığını göstermektedir.

Doğal taşların çeşitliliği ve özellikleri oldukça etkileyicidir. Oniks, firuze, akik, ametist, amber, sedef, zümrüt, kuartz, inci yakut ve akuamarin en yaygın taş çeşitleridir.

Hangi Doğal Taş Neye İyi Gelir? Doğal Taşların Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların geçmişten beri özel bir yeri vardır. Çünkü taşlar, her zaman enerjilerini ve fiziksel görünümlerini koruyan elementlerdir. Taşların oluşum süreçlerinde içlerine hapsettikleri enerjinin insanlara pek çok faydası vardır.

Doğal taşlar insan vücudu ile temas halinde olduğunda faydaları gözlemlenebilir. Çeşitli renklerde ve desenlerde tasarlanabildiklerinde özellikle takı olarak kullanılması yoluyla vücutla temasları sağlanır. Taşların fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülür. Bununla birlikte her taşın kendine has faydaları vardır.

Hangi Doğal Taşlar Birlikte Kullanılır? Hangi Doğal Taşlar Birbiriyle Uyumludur?

Doğal taşların istenen etkileri göstermesi için en az 2 taşı bir araya getirmek önemlidir. Taşların metafiziksel özellikleri farklı olduğundan doğru kombinasyonlar oluşturulmadığında sonuç vermezler.

Pembe kuvars ve lepidolit taşları bir arada kullanıldığında kaygı bozukluğu ve strese iyi gelir. Sitrin ve karnelyan taşları motivasyon arttırıcı özelliklere sahiptir. Pembe kuvars ve lapis lazuli travmalarınızdan kurtulmak için bire birdir. Labradorit ve ametist kişisel dönüşüm için kristal kuvars ve ametist ise zihinsel netlik için kullanılır. Şungit ve siyah turmalin taşları olumsuz düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olurken rodonit ve amazonit taşlarını dilediğiniz aşk hayatını yaratmak için kullanabilirsiniz.

Burçlara Göre Doğal Taşlar Hangileridir?

Burçlara göre doğal taşların çeşitleri ve özellikleri farklılık gösterir. Çünkü burçların özellikleri de birbirinden çok farklıdır. Koç burcunun şifalı taşları elmas, ametist ve hemati taşıdır. İkizler burcunun sarı kehribar, granat ve yosunlu akik taşlarıyken; yengeç burcuna yakut, inci ve aytaşı iyi gelir. Boğa burcunun faydalı taşları zümrüt mavi safir ve yeşil akiktir.

Asil ruhlu alanlara yakut, elmas ve sarı safir iyi gelirken; terazi burcu için dağ kristali, turkuvaz ve gül kuvars idealdir. Başak burcu için limon kuvars, akrepler için kaplangözü ve obsidyen, oğlaklar için granat ve dumanlı kuvars, kova burcu için yeşim ve mavi safir, balıklar için de mercan ve zümrüt taşları uygundur.