Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Doğum Haritası

Doğum haritası nedir sorusunun temeli gelecekte bizi neyin beklediğini bilmeye olan merakımıza dayanıyor.

Doğum Haritası Nedir?

Doğum Haritası

Doğum dünyaya geldiğiniz an gezegenlerin Güneş etrafındaki yerini gösterir. Ancak hepsi bu kadar değil! Doğum haritanızın detaylarına inildikçe geleceğiniz ve kişiliğiniz hakkında çok çarpıcı bilgiler edinebilirseniz. Gelecekte sizi nelerin beklediğinden kariyer planlamanıza, güçlü ve zayıf yanlarınızdan evliliğinize kadar hayatınızla ilgili en önemli hususlar doğum haritanızla yakından ilişkilidir.

Peki, yıldız haritası olarak da bilinen doğum haritası nedir ve neyi gösterir?

Doğum Haritası Nedir? Doğum Haritası Neyi Gösterir?

İnsanın kendisini tanıması hayatına nasıl yön vereceğini belirler. Doğum haritası kendinizi daha yakından tanımanıza olanak tanır. Becerileriniz ve özel yetenekleriniz hakkında bilgi verir. Bu sayede yaşamda size faydası olan kararlar verirsiniz. Doğduğunuz yer, saat ve gün sizin aslına kim olduğunuzu gösteriyor. Doğum haritası matematiksel ve astrolojik veriler üzerinden hesaplanır ve çoğu kez doğru bilgiler verir.

Doğum Haritası İçin Hangi Bilgiler Gerekli?

Doğum haritası yaşamınızla ilgili en çok merak ettiğiniz konular hakkında detaylı bilgi verir. Ancak yıldız haritasını yorumlamak için doğum saati, doğum yeri ve doğum gününüzün bilinmesi gerekir. Doğum saatinizde dakikaların bile çok önemi vardır. Doğum saatinizi, dakikasına göre bilmiyorsanız da haritanız yorumlanabilir. Ancak haritanızda bazı bilgiler eksik olacaktır.

Doğum haritanıza ne zaman baktırdığınız da önemlidir. Doğum gününüzde veya yılbaşında haritanıza baktırırsanız daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

Doğum Haritası Nasıl Okunur?

Bir kişinin doğum haritasında yükselen burç ve 12 gezende yer alan burç evlerinden yola çıkılarak ilk bilgiler verilir. Venüs, Mars ve ay burcu aşk hayatınızı temsil eder. İş ve kariyerle ilgili en çok çaba göstermeniz gereken konular hakkında Satürn burcu etkili olurken, şanslı ve şanssız olduğunuz konularda Jüpiter burcu devreye girer.

Bunlara ek olarak gezegenlerin birbiriyle yaptığı açılar da oldukça önemlidir. Burçlardan birinde 3 ve daha fazla sayıda gezegen varsa bu enerjinizin hangi alanda yüksek olduğunu gösterir. Gezegenlerin oluşturduğu desen, haritadaki ana burç, sabit burç ve değişken burçlar kişiliğiniz hakkında ipucu verir. Ateş, hava, su ve toprak burçlarının dengesi de yaşantınızdaki denge durumunu işaret eder.

Doğum Haritası Nedir? Doğum Haritası Yorumlamak Ücretsiz Mi?

Doğum haritasın yorumlamak için astrolojik bilgileri üst düzeyde olan kişilerden destek alabilirsiniz. Doğum haritası son derece karışık olduğundan haritanızın hesaplanması için profesyonel bir astrolog tarafından destek almanız gerekir.

Günümüzde doğum haritanızı yorumlayacak pek çok astrolog bulunmaktadır. Bu işi profesyonel olarak yapan kişiler astroloji konusunda eğitim almışlardır. Doğum hartası için gerekli bilgileri verdiğinizde belirli bir ücret karşılığında doğum haritanıza baktırabilirsiniz.