Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!
Tarama Kategorisi

Hangi Burç Hangi Ay

Hangi burç hangi ay doğmuşsa ona göre farklı özelliklere sahip olur. İşte, burçların doğum tarihleri ve özellikleri!

Hangi Burç Hangi Ay Doğmuştur ve Özellikleri Nelerdir?

Hangi burç hangi ay

Astroloji kadim Babil toplumunda ortaya çıkmış ve birçok medeniyette de varlığını sürdürmüştür. Yunanistan, Mısır, Hindistan, Asya ve Avrupa topluluklarının tamamında burçlara dair izler bulunur. Burçlar modern çağda da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Günümüzde birçok kişi astroloji ve burçlar hakkında ciddi araştırmalar yapmaya devam ediyor. Peki, burçlar neye göre belirleniyor!

Hangi Burç Hangi Ay Doğmuştur? Burçlar Neye Göre Belirleniyor?

Burçların neye göre belirlendiği ve hangi burç hangi ay tarihlerine dâhildir, sorularının yanıtını bilmek astrolojiyi anlamanın ilk adımıdır. Astrolojinin geçmişten bu güne insan yaşantısını şekillendirdiği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda önemi de anlaşılacaktır.

Astrolojide Güneş’in 12 eşit parçaya bölünmesiyle elde edilen çizelgeye Zodyak denir. Burçlar da kişinin doğduğu anda bu parçaların konumuna ve hareketine göre belirlenir. Yani burçlar Güneş’in dünya etrafındaki hareketlerinin gözlemlenmesiyle hesaplanır ve 0 derecedeki koç burcuyla başlar.

Hangi Burç Hangi Ayda Doğmuştur?

Burçlar ateş, su, hava ve toprak gruplarına üçer sayıda dağılmak üzere toplam 12 tanedir. Hangi burç hangi ay doğduysa buna göre özellikleri belirlenir. Zodyak’ın ilk burcu Koç 21 Mart-20 Nisan tarihlerinde doğan kişilerin burcudur. 21 Nisan-20 Mayıs Boğa, 21 Mayıs-21 Haziran İkizler, 22 Haziran-22 Temmuz Yengeç, 23 Temmuz-22 Ağustos tarihleri ise Aslan burcuna mensup kişilerin doğum tarihidir.

23 Ağustos-22 Eylül Başak, 23 Eylül-23 Ekim Terazi, 24 Ekim-22 Kasım Akrep, 23 Kasım 21 Aralık Yay, 22 Aralık-20 Ocak Oğlak, 21 Ocak-18 Şubat Kova ve 19 Şubat-20 Mart da Balık burcuna mensup kişilerin doğum günüdür.

Dünyadaki En Az Burç Nedir?

Dünyada milyarlarca insan içerisinde hangi burca mensup kişilerin en fazla sayıda ve en az sayıda olduğu merak konusudur. Yapılan araştırmalara göre dünyada en az bulunan burç farklılığını her ortamda yansıtmayı başaran yaylardır. Yay burçlarına mensup kişiler sevecen, dost canlısı ve özgürlüğüne düşkün olmalarıyla bilinirler. Dünyada en çok bulunan burç ise çalışkan oğlaklardır.

Hangi Burç Hangi Ay Doğmuştur? En Değerli Burç Nedir?

En değerli burçlar her ortamın aranan isimlerinin burcudur. Boğa, yay ve terazi bu gruba girer. En sevilmeyen burçlar akrep ve başak burcu iken en bencil burç koç ve aslan burcudur. En evcimen ve kıskanç burç yengeç, en duygusal burç balık, en çalışkan burç ise oğlaktır. En eğlenceli burçlar olan yay ve ikizler aynı zamanda entelektüeldir.