Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru Alişan Tekinler (Vagonsoft) ile Biraz SEO Biraz Burç Dedik!

19

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması için ismini en sık duyduğumuz isim Alişan Tekinler ile tanışma fırsatı yakalayınca burcyorumla olarak merak ettiğimiz soruları sormadan edemedik! Müthiş bir mütevazilikte dönüş aldığımız için ayrıca SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru Alişan Tekinler’e müteşekkir olduğumuzu da en başta belirtelim ve hemen başlayalım????

1.      SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru Alişan Tekinler Kimdir ?

Burcyorumla.com :

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru Alişan Tekinler Kimdir Kısaca Sizin Gözünüzle Kendisiyle Tanışabilir miyiz?

Alişan Tekinler:

20 Aralık 1989 yılında bir kış akşamı dünyaya geldim sanırım bu nedenle olacak ki sıcak havayı pek fazla sevmiyorum. Araştırmayı, müzik dinlemeyi, film ve belgesel izlemeyi çok seviyorum.

Olup olmadık her şeyi inceliyorum hayatımın her yaşında bundan geri kalmadım, herkesi dinliyorum belirli bir tarz müzikte ilerlemiyorum bir gün tasarım yaparken Ebru Gündeş de dinleyebiliyorum, ertesi gün Eminem de dinliyorum????

Sadece bilgisayar demeyeceğim elektronik olan her şeye ilgim vardı küçüklükten beri. Ancak yolun sonu bir çamaşır makinesi değil de bilgisayar olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.  8 Mart 2019 yılında evlendim Tuana Okyanus adında bir kızım var.

Burcyorumla.com : Maşallah????????????

2.      Alişan Tekinler’i En İyi İfade ve Temsil Eden 3 Kelime ?

Burcyorumla.com :

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru Alişan Tekinler’i En İyi İfade ve Temsil Eden 3 Kelime Nedir?

Alişan Tekinler:

Bunu daha önce hiç düşünmedim doğrusu… “Beni en iyi ifade eden şey ne olabilir” diye. Kendimi dinlediğim zaman, hiçbir zaman umutsuzluğum olmamıştır. Muhtemelen beni en iyi ifade eden şey en umutsuz zamanlarda bir umut daha yeşertmek olabilir. Beni temsil eden 3 kelime kesinlikle, Tasarım, Dürüstlük ve Şeffaflık’tır.

3.      Alişan Tekinler’in Burcu Nedir?

Burcyorumla.com :

Burcunuz Nedir Alişan Bey?

Alişan Tekinler:

Her zaman günümüzde hatırlanan ve hatırlanacak olan, Zeki Müren, Ediz hun, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu ve Hülya Koçyiğit gibi yay burcuyum????

4.      Yay Burcu ve İş Hayatı

Burcyorumla.com :

Yay Burcu Olduğunuz İş Hayatınızda Belli Oluyor mu? Yay Burcu Enerjisini İşinize Nasıl Kanalize Ediyorsunuz?

Alişan Tekinler:

Kesinlikle yay burcu bildiğim kadarıyla burcumuzun özelliklerinden biri iyi iletişimdir. İş dünyasında da bu özelliğimde epeyce bir aktif (Buradan Türk Telekom’a selam gönderiyorum). Sadece işte değil eşimle tanıştığım zamanlarda bir gün akşam 8den ertesi sabah 7e kadar telefonda konuşmuştuk ????
Aynı zaman iş hayatımda yaratıcılık yönümün de olduğunu söyleyebilirim… Burç özelliği midir bilemem ancak bu bende epeyce fazla var bu konuda çok tutumluyum.

5.      Alişan Tekinler Vagonsoft’an Önce Ne Yapıyordu?

Burcyorumla.com :

Vagonsoft’u Kurmadan Önce Başka İş Denemeleriniz Oldu mu?

Alişan Tekinler:

Tabi ki tecrübe edinmeden bir şirket kurma mücadelesine girmek hatalı olurdu, Ancak bu firmalar ile şuan da aynı sektörde olduğum ve aynı kulvarda olduğum için açıklamamayı tercih ediyorum. VagonSoft’tan önce bir çok kişi tarafından bilinen Keymenz Web Studio’sunu kurmuştum. 15 Mayıs 2021 tarihinde Keymezin marka haklarını sattıktan sonra zaten VagonSoft’u kurdum.

6.      Şirketin İsmi Neden Vagonsoft?

Burcyorumla.com :

Alişan Bey Şirketin İsmi Neden Vagonsoft?

Alişan Tekinler:

Bir adam düşünün her sabah trenle kasabadan şehir merkezine çalışmaya gidiyor. Ve bir kadın düşünün her sabah trenle okul ve kursa gidiyor. Ancak adam ekonomisinden dolayı en arka vagonlarda, kadın ekonomisinden dolayı en ön vagonlarda.

Adam kıza aşık olur ama konuşmayı bırakın karşılaşmaları bile çok zor aralarından 10 vagon var en az ???? Ancak adam inat eder çok para kazanır ve sonun kadının eline bir kağıt tutuşturur. Sonrasında klasik sonuç evlilik.
VagonSoft Dijital Dünyanın Zirveye giden tek vagonu. Bu neden biz herhangi bir marka ya da kuruluşun büyüklüğü fark etmeksizin en ön vagonda bu yolculuğu yapmasını hedefliyoruz.

seo-analiz-google-siralama-yarismasi-sponsoru

Biraz da iş konuşalım …????

7.      Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Firmalara Faydaları

Burcyorumla.com :

Kurumsal Kimlik Oluşturmak Firmalara Ne Gibi Artı Sağlar? Yazılım Firması Olarak Bu Konuda Nasıl Bir Rota Çiziyorsunuz?

Alişan Tekinler:

Kurumsal kimlik günümüzde maalesef sadece logo olarak biliniyor ancak logodan ziyade, kısaca matbaa ve dijital baskı içeren her şey diyebilirim. Kurumsal Kimlik bir kahve kupasıdır ya da bir evrak dosyası.

Yeri gelir e-Posta imza tasarımı, bir firma hatta kurumsal bir firma olmak için ve piyasada tanınmak için bir kimliğinizin olması gerekiyor. Bu materyaller gözün önüne alındığında firmanız prestij ve bilinirlik kazanır.

Bir şirketimizin Grafik departmanında bu hizmetleri sunuyoruz anlaşmış olduğumuz matbaa ve dijital baskı şirketleri var, Fiziksel olarak tabela, resmi evraklar, promosyon ürünleri, sunum görselleri, kırtasiye ve ofis malzemeleri gibi alanlarda tasarım yapıyoruz.

Dijital alanda ise, medya görselleri, logo, e-posta tasarımları gibi tasarımlarla da hizmet veriyoruz. Ancak günümüzde çok az firma bu hizmetlerden faydalanıyor çok fazla önem arz etmiyor firma sahiplerinde kurumsal kimlik ama önümüzde birkaç sene içerisinde bu oldukça popüler bir hale gelecektir.

8.      E Ticaret Yapmak İsteyenler İçin Öneriler

Burcyorumla.com :

E Ticaret Yapmak İsteyenler İçin Pazaryerlerinde Satış Tek Başına Yeterli mi? Ayrıca Bir E Ticaret Sitesi Kurmak Gerekli midir?

Alişan Tekinler:

Bunu şöyle düşünmek lazım pazaryerlerinde eskiden al-sat yapanlar çok daha fazlaydı. Örnek veriyorum kişi Eminönü’ne giderek 10 liraya çanta alıp bunu pazaryerlerinde 30 liraya satabiliyordu.

Ancak son 3 yıldır bu mümkün olmuyor çünkü kişinin 10 liraya çanta aldığı yerde artık pazaryerinde ve bu kişiler üretici oldukları için istedikleri gibi fiyata satabiliyorlar , sen 30 liraya satmaya çalışırken aynı ürünü üretici 15 Lirayada satabiliyor. Doğal olarak senin burada artık satış yapman mümkün olmuyor.

O yüzden günümüzde insanlar sadece markalaşmak için pazaryerlerini tercih ediyorlar ve müşterilerine kargo gönderirken web sitelerin içeren bir kağıt, teşekkür kartı gibi doneler gönderiyor.

Yani pazaryerinde ki potansiyeli kendi web sitesine çekiyor. Bu dönemde en mantıklısı da bu bence ki pazaryerlerinde ki komisyon oranları kendi müşterilerimizden duyduğumuz kadarıyla bir hayli fazla. Ve kesinlikle bir e-ticaret sitesi gereklidir.

9.      İlk Defa E Ticaret E Atılacaklara Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Burcyorumla.com :

E Ticaret Siteleri İçin Vagonsoft Nasıl Bir Yol Haritası Çizmeyi Tercih Ediyor? İlk Defa E Ticaret E Atılacaklara Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Alişan Tekinler:

VagonSoft olarak bizim tek bir yolumuz var oda müşteri memnuniyeti piyasada yer edinen bir alt yapıyı inanılmaz bir şekilde değiştirdik ve geliştirdik yepyeni bir yazılım haline getirdik. Bu nedenle müşterilerimizin tüm isteklerine karşılık verebileceğimiz altyapımız mevcut.

Şuan piyasada alt sınıf firmalar haricinde üst sınıfta yer alan firmalar yıllık aidat alıyorlar bizde böyle bir durum söz konusu değil. Müşteri bizim altyapımızda olduğu sürece bize herhangi bir yıllık aidat ödemek zorunda değil. Cüzi bir miktar olarak barındırma bedeli alıyoruz buda o firmaların onda biri kadar.

İlk kez E-ticaret girecek kişilerin dikkat etmesi gereken ilk temel unsur ürünün piyasadaki potansiyeli, Bir ürün piyasada çoksa talebi fazla olabilir ya da o ürün hiç satılmıyor bu yüzden de fazla olabilir. Bu nedenle aklında ki ürünün araştırmasını çok iyi yapması gerekmektedir.

İkinci unsur ise swot analizi yaparak hedef kitle bilanço vb. gibi analizleri yaparak en az 6 ayını yok sayması. E-Ticaret sanal bir dükkandır kişiler için nasıl ki fiziksel bir mağaza açılıyorsa ve her şeyine özenle dikkat ediliyorsa E-Ticaret sitesinin de herhangi bir farkı yoktur. Reklam gibi olmasın ama biz bu konuda insanlara ücretsiz danışmanlık veriyoruz bize ulaşabilirler karar aşamasında.

10. E Ticaret Siteleri İçin SEO Neden Önemlidir?

Burcyorumla.com :

SEO Analiz Çalışmalarının E Ticaret Sitelerinde Ne Gibi Etkisi Vardır? E Ticaret Siteleri İçin SEO Neden Önemlidir? Nasıl Fayda Sağlar? Kısaca Değinebilir miyiz?

Alişan Tekinler:

Şimdi burada şöyle bir şey söyleyebilirim değer verdiğim bir kardeşimin bir sözü var web siteleri bebek gibidir, beslemesini de bilmelisin sakinleştirmeyi de. İster e-ticaret olsun isterse kurumsal site her web sitesinin Dijital Pazarlamaya ihtiyacı vardır. SEO burada bir alt basamaktır.

Sosyal Medya, Google Ads, Seo, Benzersiz ürün bilgisi ve eşsiz kategori tanıtımları. Bu 5liye dikkat ettiğiniz ve uyguladığınız sürece e-ticaret siteniz kesinlikle başarılı olur. Ancak tek başına ne sosyal medya ne de Google ads sizi kurtarır. Bu zinciri bozmadığınız sürece de kaliteli müşteri çekersiniz sitenize.

11. Sadece SEO ile Google İlk Sıralarda Yer Almak Mümkün mü?

Burcyorumla.com :

Sadece SEO ile Google İlk Sıralarda Yer Almak Mümkün mü? SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru olarak fikrinizi alalım.

Alişan Tekinler:

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) sadece seo ile arama motorunda yer alabilirsiniz ama ilk sıralarda asla.

12. E Ticaret İçin WordPress mi Özel Yazılımlar mı

Burcyorumla.com :

Çok Merak Ettiğim Bir Konu Hakkında Sormak İstiyorum. Başarılı Bir E Ticaret Kazancı İçin WordPress Tabanlı E Ticaret Sitelerinin SEO Uyumu ile Özel Yazılımlarınki Arasında Bir Fark Var mı? E Ticarete Gireceksek Sıfır Bize Özel Bir Site Mi Tasarlanmalı, Yoksa Hazır WordPress Tema Kullanılabilir mi?

Alişan Tekinler:

WordPress temel çıkış blog sitesidir. Kişiler günlük bloglarını ya da haftalık bloglarını yazıp paylaşsınlar diye ortaya çıkan bir yazılım. Ancak bir gün bir şirket ortaya çıkarak wocommerce diye bir şey geliştiriyor ve bunu wordpress’e enjecte ediyor. Diğer geliştiricilerde e-ticaret temaları ve eklentileri yazıyor.

Bizim ufak blog sitemiz dev e-ticaret sitelerine dönebiliyor. Ancak WordPress tabanlı bir e-ticaret sitesi günün sonunda yorulan, sıkışan bir veritabanı bırakır size. Her ne kadar seoda wordpress iyi bir tercih olsa da özel yazılımın ya da sadece ecommerce için üretilen ve geliştirilen alt yapı ile bu konuda boy ölçüşemez. Magento, prestashop, opencart bunlar tercih edilebilir wordpress yerine.


Sırada SEO Analiz Google Sıralama Yarışması var… ???? 55 katılımcı 90 günlük domainler ile web sitelerini kurdu ve içeriklere start verdi. Bu süreçte burcyorumla olarak SEO dünyasının bambaşka yüzünü ( aslında hiç olmadığı ifade edilen burçlara dönük yüzü) ele aldık ????

Burcyorumla.com olarak; yarışa SEO nun aslında bir burç kafasına göre beceri işi olduğu ve Google algoritmasını en hızlı çözen, Google kurallarını en iyi analiz eden kişilerin aslında burçlarının bu yönde dominant olduğunu vurguladık. Tabi  “bu ne saçmalık” ya da  “aaa ne değişik olmuş, iyi de olmuş” diyen de oldu…

burcyorumla.com SEO Analiz Google Sıralama Yarışması yazısını nasıl buldunuz?

Burcyorumla.com :

Peki, SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsoru olarak, siz burcyorumla.com SEO Analiz Google Sıralama Yarışması yazısını nasıl buldunuz? Çok güldüyseniz çekinmeden belirtebilirsiniz yay burcuyuz alınmayız

Alişan Tekinler:

Alışagelmiş bir içerik değildi tabi ki çok farklı bir bakış açısı ile ele alınmış, ben çok beğendim!

Domainin Seoya Etkisi Ne Kadar Çok

Burcyorumla.com :

Bu Yarışmada En Çok Merak Ettiğimiz Konu Domain ile İlgili Alanın Bütün Olmaması Halinde Bunun Google Sıralamasına Nasıl Etki Ettiği Oldu.
burcyorumla.com SEO Analiz anahtarından oldukça bağımsız hem isim hem alan olarak… SEO açısından eksi bir durum var mı ? Varsa, domain-SEO ilişkisine ait bilinmesi gereken doğru nedir?

Alişan Tekinler:

Alan adınızda seo geçmesi yada seoanaliz olması gereklilik gibi bir durum söz konusu değildir. Domainin seoya kattığı mükemmel bir artısı var diye bir şey yok. Bu opsiyonel bir kriterdir.

Google siteler arasında, site hızına, kullanıcı deneyimine, içeriklerine, resimlerine, kodlamasına bakar ki bu bilenen kriterler yüzlerce algoritma var bunlarla ilgili. Şuan sektörde anahtar kelimeli domainler daha iyi diyen ve aksini eden binlerce insan var. Hagi mi ? Alex mi ? gibi bir paradoks bu ama bence hagi.

Burçlara Göre SEO Analiz Konusundaki Yazı Girişimimizi Sever mi?

Burcyorumla.com :

Sizce Google, Burçlara Göre SEO Analiz Konusundaki Yazı Girişimimizi Sever mi?
(burçlar ile SEO alakası anlatılıyorsa, çay ile SEO da yazıda birleştirilebilir diyerek farklı düşünceler sunanları da gördük yarışma süresince ) Burç yazısı ile de olsa SEO konusunda Google Amca bize ilk sayfalarda yer verir mi ne dersiniz? Bu soruya SEO Yarışması Sponsoru olarak cevap vermeyin 🙂

Alişan Tekinler:

Bu imkansız değil ancak zor Google en çok içeriği sever benzersiz ne kadar içerik varsa Google amcada o kadar sever seni. O yüzden çokça yazmak gerekir.

Bu yola çıkarken aslında bizim de amacımız fark yaratmaktı. Birinci olamasak da en azından bir farkımız olduğunu göstermiş olursak bu da mutluluk verici olur. Tabi bunları sizin gibi bir profesyonelden duymak ayrıca nasihat niteliğinde altın kıymetinde bizim için.

Burcyorumla.com :

Burcyorumla.com olarak bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.????????

Alişan Tekinler:

Ben teşekkür ederim…


Buraya kadar yazıyı okuduysanız, siz de Türkiye’nin en iyi yazılım firmalarından birinin sahibi için fazla doğal bir insan olduğunu düşünmediniz mi? Aramızda kalsın kesinlikle gerçek bir yay burcu gibi açıklamış yapmış, yazıyı beğeni ile okuduğunuzdan da eminiz… Görüşmek üzere????

19 Yorumlar
 1. Ezgi diyor

  Geçen gün yarışma yazınıza denk geldikten sonra işin içinde bulunan usta bir isimle röportaj gelmesi çok daha iyi olmuş, tebrikler!

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Takipte kalınız, gelecek yazılarımız da sizi şaşırtabilir!

 2. Büşra Kutlu diyor

  Yine mükemmel bir iş olmuş, röportajda sorulan sorular çok doğru seçilmiş. Burcyorumla.com yine farkını ve özgünlüğünü ortaya çıkarıyor.

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Tümü aslında en çok merak ettiğimiz sorular. İşin güzeli her sorumuza oldukça net ve samimi cevaplar aldık. Bu büyük bir artı oldu…

 3. Dilek diyor

  Burcyorumla.com işe farklı bir perspektiften baktığını da ortaya koymuş. Kendine has tavrını bu röportajda da belli etmiş.

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Bir tarzımız var evet, aslında olabildiğince resmi olmaya da çalıştık Usta bir isim ile iş yapıyoruz sonuçta diyerek ancak sonuç ancak bu kadar… Kusurumuz varsa affola…

 4. Yavuz diyor

  Gerçekten mükemmel tebrikler…

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Teşekkür ederiz…

 5. Oğuzhan diyor

  Çok iyi bir içerik ve insanlar tarafından takdir edilen bir isimle röportaj çok iyi olmuş

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Teşekkür ederiz…

 6. Zahid Emre Türkoğlu diyor

  Faydalı ve güzel bir çalışma tebrikler

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Teşekkür ederiz…

 7. Kalender diyor

  Emek ve bilgi birleşince ortaya mükemmel bir çalışma çıkmış keyifle okudum tebrikler…

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Teşekkür ederiz…

  2. Bilgece Yasemin diyor

   Beğendiğinize sevindik açıkçası okurken keyif vermişse yazımız ne mutlu bize…

 8. İsmail diyor

  Gayet sıcak ve samimi bir röportaj olmuş. Emeğinize sağlık 🙂

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Çok teşekkür ederim. Yazıyı beğendiğinize çok sevindim.

 9. Caner diyor

  Gerçekten güzel ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum başarılı bir site .

  1. Bilgece Yasemin diyor

   Çok teşekkür ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.