Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!

SEO Yarışması Lider Adaylarından kocaelidayanisma.org ile Soru Cevap!

SEO Yarışması alım sürecinden bu yana liste başısınız. Bu durumun avantaj ve dezavantajları nelerdir?

0

SEO Yarışması lider adayları arasında kalemini kendimize en yakın gördüğümüz rakibimiz kocaelidayanisma.org a merak ettiklerimizi soruyoruz!

İçerikte Neler Var ?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Katılımcısı kocaelidayanisma Sitesi Sahibi Uğur Bey’i Tanıyalım

SEO Yarışması’ndan burçlara merak ettiklerimize kocaelidayanisma.org’dan gelen cevapları merak etmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Neden? Çünkü Uğur Hoca bu yarışın en çok konuşulan ve zirveyi kimseye bırakmayan en büyük rakip! O halde lafı uzatmadan başlayalım sorularımıza değil mi 😎


Kocaelidayanisma.org Uğur Kimdir ?

Burç Yorumla:

Merhabalar Uğur Hocam SEO Analiz Google Sıralama Yarışması na kocaelidayanisma.org ile hızlı bir giriş yaptınız. Biz de sizi biraz daha yakından tanımak istedik…

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Elbette. İsmim Uğur, 32 yaşındayım. Evliyim, dünyalar güzeli tatlı mı tatlı bir kızım var.🧿 Yıllardır SEO ve Grafik Tasarım için araştırmalar ve denemeler yapıyorum. Fırsat buldukça makaleler okuyarak, eğitimler satın alarak kendimi geliştirmeye çabalıyorum. Yeni bir şeyler öğrenebilmek benim için oldukça önemli.


Seo Dünyasının Neresindesiniz?

Burç Yorumla:

SEO Yarışması haricinde SEO dünyasının neresinde yer alıyorsunuz?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

SEO oldukça geniş bir kavram. Ben deneyen ve öğrenmeye aç olan kısmında yer alıyorum. SEO hizmeti veren birisi değilim.


SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Liderliği Nasıl Gidiyor

Burç Yorumla:

SEO Yarışması Lider Adayları içinde alım sürecinden bu yana liste başısınız. Bu durumun avantaj ve dezavantajları nelerdir?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Bu konuda uzun uzun yazmak isterim. 13-14 yaşlarından beri forumlarda yer alan birisiyim. Türkiye’nin ilk platformlarında grafik merakı ile başlamıştım bu serüvene. 20’li yaşlarımda bazı forumlarda SEO yarışması konuları açılırdı. Bu yarışmaya katılanları hep gözümde çok bilgili ve tecrübeli olarak görürdüm. Cesaret ederek katılım sağlayamamıştım.

İçimde hep kaldı bu heves kaldı diyebilirim. Yıllar sonra SEO yarışması postunu “Seo Analiz Facebook” grubunda görünce içim kıpır kıpır oldu. Ödülün ne olduğuna bile bakmadan önce nasıl bir domainle katılmalıyım diye planladım.

Süre azdı ve hemen ilk sıralara çıkmam gerekiyordu. Domainimi alarak yarışmaya katılım sağladım. Fakat işler başlarda istediğim gibi gitmedi. Çok katılımcının olması benim için oldukça önemliydi. Çünkü hepsinden farklı seo teknikleri görmeyi çok istiyordum. Yarışmaya katılımlar az olunca meydan okurmuşçasına post açtım, biraz linçlendim 😊

Katılmak istemeyen ya da çekinen birçok kişi “Zamanımız Yok” şeklinde bir bahane üreterek bu yarışmadan uzak durdular. Bunu okuyunca belki yine kızacaklar ama fikrim değişmedi. SEO üstadları bu yarışmaya sponsor olmak yerine yarışmacı olarak katılım sağlasalardı inanın çok daha ses getirirdi. Bizler de onların seo tekniklerinden faydalanmış olurduk. Şu an yarışmacı arkadaşlarıma baktığımda ödül için yarışmaya katılan kimsenin olduğunu sanmıyorum.

Gelelim üst sırada uzun süredir yer almamın avantajları ve dezavantajları konusuna; Öncelikle Seçkin TALANÖZ yarışmanın anahtar kelimesini 11 Ocak tarihi itibariyle duyurdu. Aynı gün saatler içerisinde ilk makalemi ve görsellerimi siteme yükledim. Sitemap’ımı da Search console üzerinden gönderdim ve sayfamı dizine ekleyerek tabi caiz ise yarışmanın startını verdim. Bu benim avantajım oldu. Dezavantajları ise Ocak sonundan beri siteme yapılan anti saldırılar, makalelerimin “öylesine, deneme yapmak için (yüzlerine vurunca öyle söylediler) “kopyalanması ve yayınlanması oldu diyebilirim.


Liderliğin Dezavantajları Sizi Ürkütüyor mu?

Burç Yorumla:

Peki bu dezavantajlar sizi ürkütüyor mu?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Tabi ki de ürkütüyor. Anti saldırıların boyutu nereye kadar gidecek onu kestiremiyorum. Hepsi için önlemim mevcut baş edebileceğimi bilsem de bazen tereddüt içerisinde kalabiliyorum. Google’dan tam spam cezası yemediğim sürece bir sorun yok.


SEO Yarışması Lider Adayları SEO Stretejileri Neler?

Burç Yorumla:

SEO Yarışması Lider Adayları ayrı ayrı SEO çalışmasını esas almış durumda…

Sizin Google Sıralama almada kullanılan paravan site, içeriksiz backlinkler, kaliteli içerik yeter öngörüsü gibi yöntemlerden hangisi başarılı olur?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Yukarıdaki sorunuzda da bahsettiğim gibi SEO geniş bir kavram. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır. İnsanlar denedikçe deneyimleyebiliyor maalesef. Burada uzun uzun fikirlerimi beyan etmem yanlış olur. Ben sadece deneyimlerime güveniyorum.

Bu yarışmaya katılan katılımcılar xyz gibi domainler alarak hata yaptılar. 2 aylık bir yarışma için expired domain almak ve özgün makaleyi kısa sürede yazmak çok önemliydi. Neden expired aldığımı, haksızlık olduğunu savunanlar bile oldu. Kısaca özet geçmek gerekir ise, “Otoriter Domain” , “ Samimi İçerik “ ve “ Trafik “ ile ayaktayım.


kocaelidayanisma.org Uğur Burcu Nedir?

Burç Yorumla:

Burcunuz Nedir?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Yengeç burcuyum.


Yengeç Burcunun Yarışmada Avantajları

Burç Yorumla:

Burcyorumla.com SEO Yarışması yazısında yengeçleri en güçlü yarışmacılar olarak yorumladık… Siz de bir yengeçsiniz fikrimizi destekliyor musunuz?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Yengeçler uysaldır, içine kapanıktır, kolay kolay kimseye zarar vermez. Yeter ki onlara zarar vermeyin.


Burç Yorumla Kocaeli Dayanışma Sitesini Zorlar mı?

Burç Yorumla:

Peki… Burcyorumla.com SEO Yarışması Lider Adayları için size rakip olabilir mi, bizi rakip olarak görüyor musunuz?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Yarışmacı olduğunuz için tabi ki de rakibimsiniz. Makale tarzınız oldukça güzel, bu farklı yaklaşım ile umarım hak ettiğiniz yer olursunuz.


SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Büyük Ödülü Kazanırsanız Ne Yapacaksınız?

Burç Yorumla:

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Büyük Ödülü 13500 TL! Bu ödülü siz kazanırsanız bir planınız var mı?

kocaelidayanisma.org Uğur Bey:

Eveeet, gelelim yarışmaya katılım amacıma. Bunu şimdi açıklamak pek etik olmaz diğer yarışmacı arkadaşlarım için. Sonra vay efendim sen böyle dedin diye sana destek verdik gibi cümlelerle gelmesinler bana 😊

Bazen sıkıldım bırakacağım diyorum, neden bu yarışmaya katıldım ki kendimi ispatlama gibi bir niyetim de yok diyorum, fakat sonra yarışmayı kazanınca kazanacağım ödül ve yapacaklarım aklıma geliyor ve bu fikirleri frenliyorum.

Ne olursa olsun hedefim belli. Umarım kazanırım. Kazandığım zaman öğrenebileceksiniz maalesef. Fakat buna değer emin olabilirsin.

Benimle röportaj yaptığın için çok teşekkür ederim. Umarım attığın her adımda başarılı olursun, huzurlu ve sağlıklı bir hayat dilerim.

Burcyorumla.com :

Biz teşekkür ederiz, kıymet verip vakit ayırdığınız için 🙏🙏🙏

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.