Burcuna Göre Olumlama Yapma Sanatı!

Yengeç Burcu Genel Özellikleri Neler?

Yengeç Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

0

Yengeç burcu özellikleriyle diğer burçlardan ayrılıyor. Özellikle Yengeç erkekleri namını genel olarak duyurmuş diyebiliriz!

Yıldızı: Ay

Grubu: Su

Uğurlu Günü: Pazartesi

Uğurlu sayısı: 2

Uğurlu Rengi: Beyaz ve Gri

Özelliği: Dürüstlük ve iyi niyetli olması

En çok anlaştığı burçlar: Başak, Terazi, Kova

En zayıf yönü: Dikkatsizlik

Yengeç Burcu Özellikleri Neler?

Yengeç burcu Zodyak’ın 4. Güneş burcudur. Bu burç evlenin sindirim sistemini simgeler. Ay gezegeni ise sezgi gücünü hafızayı ve bereketi simgeler.

Yengeç burcu, çevresindeki insanlara iyi niyetiyle ve tüm sıcaklığıyla yaklaşır. Ayrıca oldukça da mütevazi bir burçtur. Etrafındaki insanların özelliklerine ve duygularına çok önem verir. Neredeyse kendilerinden çok etrafındaki insanları düşünürler.

Bu kadar iyi niyetli olmasından dolayı iyi niyeti çok defa suistimal edilir. Bu nedenle insanlara karşı yaklaşırken içlerinde daima bir şüphe bulunur.

Çok aşırı duygusal burçlardan biridir. Bu kadar duygusal olmalarına rağmen yapmış oldukları işlerde başarıyı yakalama olasılıkları oldukça yüksektir.

yengec-burcu

Maddi güven, yengeç burçları için oldukça önemlidir. Evine ve ailesine oldukça düşkün olan yengeç, ailesini rahat ettirmek için elinden geleni yapar. Toplum içinde herkese karşı saygılı, empati yeteneği yüksek bir burçtur.

Bunların yanı sıra yengeç en zayıf özelliği dikkatsiz olmasıdır. Ayrıca bazı durumlarda etrafta konuşulan olayları ve durumları yanlış anlama gibi özellikleri de bulunabilir.

Çok kindar bir burç olmamasına rağmen kendine yapılan bir haksızlığı kesinlikle unutmaz. Yapılan haksızlıklar yengeç burçları içinde zaman içinde bir yara olarak kalır. Yengeç burcu, kendine yapılan haksızlığın intikamını günü geldiğin zaman kesinlikle alır.

Sosyal bir burç olmasına rağmen yine de üzerinde her zaman bir çekingenlik bulunur. Duygularını açıklamada genellikle zorluk çeker.

Yengeç Burcu Kadını

Çekingen, iyi niyetli genelde pek anlaşılamayan bir yapıya sahiptir. Alışkanlıklar ve gelenekler yengeç burcu kadını için oldukça önemlidir. Evcil ve anaç bir yapıya sahiptir ev ortamını çok sever. Çok fazla duygusal olmasından ötürü çok kolay hüzünlenir. ,

En ufak bir olay bile yengeç kadınını çok fazla gözyaşı dökmesine neden olur. Doğayı ve hayvanları çok sever. Tasarruf yapmayı çok sever. Yengeç kadınının bereketli bir yapısı vardır.

Karmaşıklığı pek sevmez, her zaman sakin kalmayı tercih eder. Hayatında kendine kol kanat gerecek güçlü yapıda bir erkek arar. Evcil ruha sahip bir erkek, yengeç burcu kadını ile çok mutlu olabilir.

yengec-burcu
Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Erkeği

İyi niyetli, şefkatli, aşırı hassas bir yapıya sahiptir. Toplum içinde herkese karşı saygılı olmak hayat felsefesidir. İnsanların zayıf taraflarından yararlanmaya asla tahammül edemezler. Tam tersine hemen yardımcı olmaya çalışırlar. Çözüm odaklıdır.

Bir olayın hemen çözebilen bir yapıya sahiptir. Su grubuna ait olduğu için denize girmeyi, su içmeyi, banyo yapmayı oldukça çok sever. Yengeç erkeği, çok iyi bir baba ve eşine karsı da oldukça anlayışlı bir yapıya sahiptir. Bulunduğu ortama çok çabuk adapte olur şikayet etmeyi sevmez. Sürekli şikayet eden insanlardan ise nefret eder.

Ailesine olan bağlılığından dolayı para durumuna oldukça önem verir. Ailesinin zor duruma düşmesine kesinlikle tahammül edemez. Ne olursa olsun yalandan nefret eder ve her zaman kendisine dürüst davranılmasını ister.

İlginizi Çekebilir: SEO Analiz Google Sıralama Yarışması 2022 | SEO Yarışması için En Başarılı Burç Hangisi Olur? 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.